Jak przygotować zdjęcia do druku

 

Wybór dobrego zdjęcia i właściwego rozmiaru

Wybór zdjęcia to tak naprawdę bardzo ekscytujące zajęcie.  Dla tych wszystkich, którzy chcą zrobić to samodzielnie mamy kilka drobnych rad. Zazwyczaj mamy do czynienia z dwoma sytuacjami.

1. Mam zdjęcie (pamiątka, prezent dla bliskiej osoby) które chcemy wydrukować i czeka nas wybór odpowiedniego rozmiaru.

Wybierając rozmiar niejako musimy zwrócić uwagę na dwie podstawowe rzeczy.

Pierwsza to taka, co jest zna zdjęciu. Jeżeli zdjęcie zawiera elementy, ludzi w układzie poziomym ▀ wybór formatu pionowego np. 50x70 lub kwadratowego sprawi że utracimy elementy po lewej i prawej stronie obrazu. razie wątpliwości możecie Państwo poprosić naszego konsultanta o pomoc w tym temacie.

Druga to jakość zdjęcia. W przypadku wydruków na płótnie (jak i ogólnie wydruków foto) wyznacznikiem jakości jest rozdzielczość lub rozmiar w pikselach. Jeżeli aparat którym robiliśmy zdjęcie ma przynajmniej 4 megapiksele to najczęściej zdjęcie z takiego aparatu będzie wystarczające na obraz 80x60cm i mniejsze.

Jeżeli nie wiemy na jakim aparacie zostało wykonane zdjęcie musimy sprawdzić jego rozmiar w pikselach.

Jeżeli posiadamy plik np. na pulpicie to klikamy PRAWYM przyciskiem myszy i z menu które się pojawi wybieramy WŁAŚCIWOŚCI. Otworzy się nam okienko z ogólną informacją o pliku. Następnie przechodzimy do informacji szczegółowych klikając na zakładkę SZCZEGÓŁY znajdującą się u góry po prawej stronie otwartego okna. W polu Obraz znajduje się informacja, która jest nam potrzebna.

 

Rozmiar pliku w px - jak znaleźć

 

Znając już dokładny rozmiar naszego zdjęcia w pikselach łatwo możemy dokonać wyboru odpowiedniego rozmiaru. Tabela przedstawiająca zestawienie rozmiaru obrazu w odniesieniu do rozmiaru w pikselach znajduje się w punkcie poniżej.

2. Mam rozmiar (np. ścianę  na której chcemy powiesić obraz) i czeka mnie wybór odpowiedniego zdjęcia.

W tym punkcie podajemy informacje jaki rozmiar w pikselach powinien mieć nasz plik JPG ze zdjęciem.
Przypominamy również o możliwości skorzystania z asystenta obrazów znajdującego się na stronie głównej.

Minimalna zalecana rozdzielczość dla poszczególnych rozmiarów 

wymogi rozdzielczości do wymiaru obrazu

 
Minimalna zalecana rozdzielczość oznacza, że jeżeli wybierzecie Państwo obraz np. 30x30cm, a rozdzielczość będzie mniejsza niż 900x900 pikseli to wydrukowane zdjęcie  nie będzie wyglądało zbyt dobrze. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu mailowego na adres naszego biura: bobraz@bobraz.pl. Na wszystkie wiadomości staramy się odpowiadać w możliwie najkrótszym czasie. 

3. Czy zdjęcie z mojego telefonu nada się jako wydruk? Jak sprawdzić czy zdjęcie nada się na wybrany przeze mnie format?

Dzisiejsza technologia pozwala na wydruk zdjęcia z telefonu nawet w dużych rozmiarach. Aby sprawdzić czy nasza fotografia nada się do druku wystarczy skorzystać z naszego kreatora kadrowania. W przypadku kiedy wybierzemy zbyt duży format dla naszego zdjęcia, nasza strona poinformuje o tym w postaci komunikatu.

 

Wejdź w kreator kadrowania

kreator zamawiania wydruków 

 

Jeśli rozmiar Twojego zdjęcia nie będzie odpowiedni, otrzymasz poniższy komunikat:

 informacja o niskiej jakości pliku

 Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na swoje pytania? Koniecznie zajrzyj do często zadawanych pytań, a jeżeli nadal nie znajdziesz tam tego, czego poszukujesz - napisz do nas.

Nasze produkty: