O naszej działalności Bobraz.pl

Ogólny opis produktu

Foto obraz jest obrazem drukowanym ze zdjęcia. W bobraz.pl drukujemy obrazy z plików graficznych dostarczonych przez zamawiającego. 

Oferowane przez nas foto obrazy dostępne są w kilkunastu rozmiarach od 20cm 150cm.

Są to najczęściej zdjęcia cyfrowe w formacie JPG, JPEG, TIFF, PSD. Wydrukowany na płótnie obraz jest naciągany na solidne, drewniane krosno malarskie co zapewnia bardzo sztywną i mocną konstrukcję.

Proces ten jest wykonywany ręcznie dzięki temu każdy foto obraz jest starannie przygotowany. Tak przygotowany obraz jest gotowy do zawieszenia.

Na stronie naszego sklepu można wgrać jedynie plik o rozszerzeniu JPG, jednakże można nam również udostępnić link do pobrania zdjęć w dowolnie wybranym rozszerzeniu.

Kolaż ze zdjęć - fotoobraz

 
Jak powstają obrazy w Bobraz.pl?
 

1. Materiał

Dla naszych klientów drukujemy obrazy na 2 najlepiej do tego przygotowanych podłożach.

Pierwszym z nich jest canvas poliester o gramaturze 260g/m2 . Płótno to odznacza się wysoką białością oraz dobrą elastycznością. Strukturą dobrze imituje płótno malarskie. Jest wytrzymałe i dobrze absorbuje atrament pigmentowy. Z uwagi na dobre odniesienie ceny do jakości jest najczęściej stosowanym medium przy produkcji foto obrazów.

Drugim podłożem na jakim drukujemy obrazy ze zdjęć jest płótno canvas bawełna o gramaturze  360g/m2 . To płótno wykorzystywane jest najczęściej przy wydrukach premium.

Wykonane z bawełny, dlatego wiernie odwzorowuje naturalne płótno malarskie.

 Zdjęcie na płótnie

 

Wysokiej jakości płótno specjalnie przygotowane do wykonywania profesjonalnych wydruków. Trzymając oba płótna w ręce nie trudno dostrzec różnice. Po pierwsze grubość - mając w ręce „bawełnę” mamy wrażenie że trzymamy gruby, solidny materiał o bardzo delikatnym kremowym zabarwieniu i dosyć głębokiej strukturze. Płótno poliestrowe jest dużo bardziej miękkie, posiada delikatną strukturę i odznacza się większą białością. To właśnie z uwagi na delikatniejszą od bawełny strukturę zdjęcia posiadające dużo drobnych elementów będą paradoksalnie bardziej wyraźne na canvas poliester niż na canvas bawełnie. Oba płótna zostały stworzone z myślą o jak najwierniejszym odwzorowywaniu fotografii, grafik i obrazów. Tusz idealnie wchłania się w płótno dzięki czemu nie ma żadnych odprysków nawet na zgięciach. Oba materiały doskonale nadają się do dodatkowego zabezpieczenia poprzez werniksowanie obrazów

2. Drewniana rama  

Poszczególne części idealnie do siebie pasują umożliwiając ich łatwe dopasowanie oraz prostą i sztywną konstrukcję ramy.

Są oszlifowane dzięki czemu klient może cieszyć się z pięknego produktu, jak i osoby wykonujące obrazy nie muszą ryzykować skaleczeniami i drzazgami w trakcie składania ram i obijania ich płótnem.

Do produkcji foto obrazów wykorzystujemy krosna o długości od 20 do 150cm (dostępne wszystkie warianty co 10 cm) i o grubości profilu 18mm. Krosna, których używamy do produkcji obrazów wykonane są z wyjątkową starannością i dbałością. 

Krosna malarskie wykonane są z suchego drewna sosnowego o pierwszej - najwyższej jakości.

Sosnowa ramka

 

3. Technika druku

Zatrzymajmy się teraz chwile nad paliwem do naszych maszyn – atramentami pigmentowymi. Przez wiele lat pracowaliśmy na różnych maszynach i używaliśmy różnych atramentów. To właśnie lata doświadczeń pozwoliły nam niemalże na idealny dobór sprzętu, tuszy oraz mediów na których drukujemy. Wydruk odbywa się z użyciem atramentów w aż 8 (ośmiu) kolorach.  Atramenty te mają w całym obrazie największe znaczenie – zwłaszcza dla klienta. To one decydują o wierności odwzorowania i trwałości kolorów.
Klienci często pytają nas, czy nasze obrazy również tak szybko blakną jak te co kupili u innych na Allegro. 
W ciągłej ekspozycji posiadamy nasze obrazy wystawione na działanie promieni UV, posiadamy również 1 czy 2 obrazy konkurencji. Nie będę ukrywał nasze obrazy też kiedyś szybko traciły soczysty wygląd. Wtedy to postawiliśmy na jakość i zadowolenie naszych lojalnych klientów, dopasowując najlepsze atramenty do foto wydruków.  

 

Dodatkowo w sytuacjach gdy Państwa ekspozycja jest narażona na intensywniejsze działanie promieni słonecznych proponujemy dodatkowo werniksowanie obrazów. Powłoka ta nanoszona jest na wydrukowany obraz i po wyschnięciu tworzy swoistą dodatkową barierę ochronną dla naszego obrazu.

Tak pokryty obraz można również delikatnie przecierać lekko nawilżoną ściereczką.

Proces samego wydruku jest procesem dosyć długim. W zależności od wielkości obrazu może trwać nawet kilkadziesiąt minut. Wszystko za sprawą rozdzielczości wydruku -  1440dpi. Do druku wykorzystywane są plotery fotograficzne marki  Canon. Warto tutaj wspomnieć o samym rozmiarze. Maszyny drukują na maksymalnej szerokości 106cm, co sprawia że wydruk nawet większych obrazów np. 150cm x 100cm nie stanowi dla nas najmniejszego problemu.  Nasz park maszynowy jest na etapie ciągłego rozwoju, dzięki czemu duże zamówienia nie są również dla nas wyzwaniem.

Obraz na płótnie

 

4. Montaż

To właśnie tutaj wymienione wcześniej elementy zmieniają się w finalny produkt.

Zapewne nawet w tej chwili powstaje kolejny foto obraz. Rozpoczynamy od dokładnego zbicia wszystkich elementów krosna malarskiego w jedną stabilną ramę. Po dokładnym obejrzeniu i sprawdzeniu równości ramy przychodzi czas na naciągnięcie płótna.

W białych rękawiczkach następuje wstępna przymiarka i ostatnie sprawdzenie poprawności wydruku. Teraz już tylko naciąg i mocowanie za pomocą zszywek stolarskich (do większego foto obrazu często potrzeba ich nawet kilkadziesiąt).

Jeszcze tylko równe zawinięcie oraz zszycie na rogach i już.

Obraz gotowy.

zszycie obrazu

 

5. Bezpieczne pakowanie

Każdy obraz jest starannie pakowany na potrzeby wysyłki. Paczki zazwyczaj wysyłane są firmą kurierską lub poprzez paczkomaty. Kiedy produkcja obrazu zostaje zakończona, pierwszym zabezpieczeniem jest przezroczysta folia stretch. Następnie zostaje przygotowane opakowanie kartonowe  do którego wkładany jest obraz. Opakowanie zostaje szczelnie zaklejone i ponownie owinięte ty razem czarną folią stretch. Jeszcze tylko kilka naklejek ostrożnie szkło oraz list przewozowy i Państwa obraz zostanie wydany firmie kurierskiej do doręczenia.

Zobacz również jak dokonać wyboru zdjęcia oraz właściwego rozmiaru.

6. Zadrukowane boki - lustrzane odbicie

Zawinięcia rogów wykonujemy z niezwykłą precyzją. Zdajemy sobie sprawę, że wiele fotografii posiada bardzo ciasny kadr, dlatego aby nie zabierać części kadru Twojej fotografii, stosujemy system zadruku boków foto obrazów z użyciem lustrzanego odbicia.

Oznacza to, że boczne krawędzie Twojego zdjęcia są kopiowane i obracane tak by tworzyły spójną całość oraz dawały efekt 3D. 

Efekt lustrzanych odbić

 

Dodatkowe informacje:

- Czas realizacji 
- Jakość wydruku 
- Sosnowy blejtram