Urokliwe miejsca z północy – Skandynawia na płótnie

O krajach skandynawskich mówi się zwykle mając na uwadzę Danię, Norwegię i Szwecję, czasem też Islandię oraz Finlandię. Możemy spotkać się również z określeniem kraje nordyckie, co dosłownie oznacza kraje północy. Kultura nordycka fascynuje nie od dziś i spotkać ją można tak naprawdę na każdym kroku: od filmów Marvela z Thor'em w roli głównej, przez gry komputerowe o Wikingach, po fotoobrazy z motywem dzikiej natury.

 

Urokliwe miejsca z północy – Skandynawia na płótnie

Skandynawska kultura

Skandynawia zwykle kojarzy nam się z Wikingami, pięknem natury albo popularną sieciówką meblową znaną na całym świecie. Poza tym kraje północy i ich dzika natura są niewyczerpanym źródłem inspiracji dla dekoracji w domu. Wyróżniamy nawet styl skandynawski, który charakteryzują m.in. jasne barwy, wygodne, duże sofy i świece. Dla mieszkańców północy dekoracje we wnętrzu mają za zadanie wprowadzać przytulną atmosferę. Dobrze też, gdy są funkcjonalne i wykonane z naturalnych materiałów i dają ukojenie po ciężkim dniu. Do tej roli ciepłe koce, miękkie poduszki i fotoobrazy na płótnie nadają się idealnie. 

Motyw norweskich fiordów

Fiordy to powstałe w epoce lodowcowej wąskie zatoki, otoczone stromymi brzegami. Mogą być rozgałęzione i wcinają się w głąb lądu na kilometry, tworząc przepiękne krajobrazy. W Norwegii jest ich ponad tysiąc — każdy zapierający dech w piersiach. Prócz fiordów, w Norwegii można zobaczyć również zorzę polarną, w zasadzie na terenie całego kraju. Zorza polarna i fiordy są bardzo charakterystyczne dla Norwegii dlatego fotoobraz z takim motywem z pewnością odda ducha i klimat Skandynawii. To świetny pomysł na doskonały prezent dla miłośników krajów północy i skandynawskich krajobrazów. Fotowydruk wykonany jest z bawełnianego płótna, naciągniętego na drewnianą ramę więc idealnie wpasowuje się w ducha stylu skandynawskiego.

Krajobrazy górskie na płótnie

W krajach skandynawskich mieszkańcy chcą czuć bliskość natury również w domu. Stawiają na drewniane meble i kwiaty w domach. Czerpią inspirację z otaczającej ich przyrody. Przepiękne nadmorskie krajobrazy i tradycyjne norweskie wioski to świetny motyw na fotowydruk w stylu skandi. Podobnie z resztą, jak krajobrazy górskie, których na północy nie brakuje, Przepiękne, dzikie i odległe Góry Skandynawskie to jedne z najpiękniejszych terenów w Europie. Ciągną się aż przez Finlandię, Norwegię oraz Szwecję i są doskonałym motywem, na zapierający dech w piersi obraz na płótnie w salonie.

 

Geometryczne zwierzęta 

W krajach skandynawskich leśne ścieżki są urokliwe, ale mogą też być niebezpieczne. Na północy rządzi natura, z czego mieszkańcy doskonale zdają sobie sprawę. W skandynawskich lasach spotkać można wilki, rysie, rosomaki, renifery i jelenie

Ten ostatni w szczególności kojarzy nam się ze stylem skandynawskim i często możemy spotkać go na plakatach i fotooobrazach. Podobnie jak wilk, który w mitologi nordyckiej uznawany był za zwierzę magiczne i symbolizował zwycięstwo, lojalność i spryt. Fotowydruk z motywem geometrycznego jelenia lub geometrycznego wilka to doskonały sposób, by poczuć skandynawski klimat i wprowadzić we wnętrzu nowoczesny design

 

SPRAWDŹ OFERTĘ TUTAJ

 

Czytaj także:
27.11.2023

Pomysły na prezenty na święta 2023. Obrazy na płótnie z własnym zdjęciem na święta - najlepszy pomysł na prezent świąteczny

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas magicznej atmosfery, ale również okazja do wyrażenia miłości i troski poprzez wyjątkowe prezenty. Wybór idealnego upominku potrafi jednak być wyzwaniem, zwłaszcza gdy chcemy, aby był on nie tylko piękny, ale i w pełni dopasowany do odbiorcy.

23.11.2023

Czarno biały oraz: Czarne i białe arcydzieła na płótnie- Sztuka Dekoracji

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie wrażenie mogą zrobić czarno-białe obrazy na płótnie w Twoim wnętrzu? Czarne i białe kompozycje to nie tylko klasyczny wybór, ale także sposób na wprowadzenie elegancji i wyrafinowania do każdego pomieszczenia.

23.11.2023

Obraz Góry na Płótnie: Przegląd Piękna Krajobrazu Górskiego

W artykule tym odkryjemy fascynujący świat obrazów gór na płótnie, przyjrzymy się różnym stylom, motywom, oraz dowiecie się, dlaczego warto wprowadzić ten niepowtarzalny element do swojej przestrzeni. Przygotuj się na podróż przez malownicze krajobrazy górskie!