Urokliwe miejsca z północy – Skandynawia na płótnie

O krajach skandynawskich mówi się zwykle mając na uwadzę Danię, Norwegię i Szwecję, czasem też Islandię oraz Finlandię. Możemy spotkać się również z określeniem kraje nordyckie, co dosłownie oznacza kraje północy. Kultura nordycka fascynuje nie od dziś i spotkać ją można tak naprawdę na każdym kroku: od filmów Marvela z Thor'em w roli głównej, przez gry komputerowe o Wikingach, po fotoobrazy z motywem dzikiej natury.

 

Urokliwe miejsca z północy – Skandynawia na płótnie

Skandynawska kultura

Skandynawia zwykle kojarzy nam się z Wikingami, pięknem natury albo popularną sieciówką meblową znaną na całym świecie. Poza tym kraje północy i ich dzika natura są niewyczerpanym źródłem inspiracji dla dekoracji w domu. Wyróżniamy nawet styl skandynawski, który charakteryzują m.in. jasne barwy, wygodne, duże sofy i świece. Dla mieszkańców północy dekoracje we wnętrzu mają za zadanie wprowadzać przytulną atmosferę. Dobrze też, gdy są funkcjonalne i wykonane z naturalnych materiałów i dają ukojenie po ciężkim dniu. Do tej roli ciepłe koce, miękkie poduszki i fotoobrazy na płótnie nadają się idealnie. 

Motyw norweskich fiordów

Fiordy to powstałe w epoce lodowcowej wąskie zatoki, otoczone stromymi brzegami. Mogą być rozgałęzione i wcinają się w głąb lądu na kilometry, tworząc przepiękne krajobrazy. W Norwegii jest ich ponad tysiąc — każdy zapierający dech w piersiach. Prócz fiordów, w Norwegii można zobaczyć również zorzę polarną, w zasadzie na terenie całego kraju. Zorza polarna i fiordy są bardzo charakterystyczne dla Norwegii dlatego fotoobraz z takim motywem z pewnością odda ducha i klimat Skandynawii. To świetny pomysł na doskonały prezent dla miłośników krajów północy i skandynawskich krajobrazów. Fotowydruk wykonany jest z bawełnianego płótna, naciągniętego na drewnianą ramę więc idealnie wpasowuje się w ducha stylu skandynawskiego.

Krajobrazy górskie na płótnie

W krajach skandynawskich mieszkańcy chcą czuć bliskość natury również w domu. Stawiają na drewniane meble i kwiaty w domach. Czerpią inspirację z otaczającej ich przyrody. Przepiękne nadmorskie krajobrazy i tradycyjne norweskie wioski to świetny motyw na fotowydruk w stylu skandi. Podobnie z resztą, jak krajobrazy górskie, których na północy nie brakuje, Przepiękne, dzikie i odległe Góry Skandynawskie to jedne z najpiękniejszych terenów w Europie. Ciągną się aż przez Finlandię, Norwegię oraz Szwecję i są doskonałym motywem, na zapierający dech w piersi obraz na płótnie w salonie.

 

Geometryczne zwierzęta 

W krajach skandynawskich leśne ścieżki są urokliwe, ale mogą też być niebezpieczne. Na północy rządzi natura, z czego mieszkańcy doskonale zdają sobie sprawę. W skandynawskich lasach spotkać można wilki, rysie, rosomaki, renifery i jelenie

Ten ostatni w szczególności kojarzy nam się ze stylem skandynawskim i często możemy spotkać go na plakatach i fotooobrazach. Podobnie jak wilk, który w mitologi nordyckiej uznawany był za zwierzę magiczne i symbolizował zwycięstwo, lojalność i spryt. Fotowydruk z motywem geometrycznego jelenia lub geometrycznego wilka to doskonały sposób, by poczuć skandynawski klimat i wprowadzić we wnętrzu nowoczesny design

 

SPRAWDŹ OFERTĘ TUTAJ

 

Czytaj także:
09.05.2024

Jak poprawić jakość zdjęcia na messenger?

Aby zachować wysoką jakość zdjęć przesyłanych przez facebook i messenger, należy zadbać o odpowiednią kompresję. Gdy użytkownik chce wysłać zdjęcie z smartfonu, powinien ustawić 2048 pikseli na dłuższy bok. Przed wysłaniem warto zmniejszyć rozmiar zdjęcia, aby uniknąć utraty jakości.

09.05.2024

Sposoby na wykorzystanie dużych zdjęć - Pomysły na zdjęcia w dużym formacie

Zastanawiałeś się kiedyś, jak można wykorzystać duże zdjęcia w swoim domu? Możesz wyeksponować ulubione portrety w czarno-białej oprawie lub stworzyć eksponować pejzaż na ścienne fotoobrazy. Przy minimalistycznej aranżacji wnętrz duże zdjęcia mogą podkreślić głębię twojego domu.

29.04.2024

Prezent na roczek dla chłopca i dziewczynki - Co będzie trafionym prezentem?

Wybór prezentu na roczek dla dziecka może być wyjątkowo trudny, ale nie martw się! W tym artykule przedstawimy Ci wiele pomysłów na prezenty dla roczniaka oraz porady, jak wybrać trafiony prezent, który ucieszy zarówno malucha, jak i jego rodziców.