Plakaty do salonu w stylu loft

Cechami charakterystycznymi stylu loft są umiar, przestrzeń i światło. W tej sytuacji każdy dodatek, każda dekoracja powinna być bardzo przemyślana i wyważona, aby nie zburzyć specyficznego klimatu loftowego. Czy jest to miejsce na obrazy do salonu? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

Plakaty do salonu w stylu loft

Styl loft to jeden z bardziej efektownych, a jednocześnie skromnych, zaliczanych do współczesnych modernistycznych stylów aranżacyjnych. Wnętrze takie nawiązuje do pomieszczeń poprzemysłowych, a świetnie w tej aranżacji sprawdza się salon.

Surowo – plakatowo

Salon w stylu loft stawia nam wiele wyzwań, spośród których głównym jest powściągliwość aranżacyjna. Dlatego decydując się na obrazy do salonu w takim stylu, warto przede wszystkim zastanowić się nad samą formą dekoracji. Świetnie oddającymi nastrój wnętrz poprzemysłowych są plakaty – proste i czyste w formie i przekazie. I takich dodatków powinniśmy trzymać się w salonie w stylu loft. Bez zbędnych elementów dekoracyjnych, plakat zawieszony na ścianie, w antyramie lub bez, oddający nastrój pomieszczenia, pozwoli poczuć się w nim jak w starej, nieczynnej fabryce – bo przecież o to chodzi, prawda? A w tle tańczące płomienie w modernistycznym kominku wbudowanym w ścianę ozdobioną płytkami imitującymi cegłę… To prawdziwa kwintesencja stylu loft.

Przestrzeń kluczem do sukcesu

Do sukcesu w aranżacji oczywiście. Aby ową przestrzeń zyskać lub podkreślić, warto sięgnąć po ciekawy zabieg nieco żonglujący perspektywą. Chodzi o tryptyki – obrazy składające się z wielu części, którymi ozdobić możemy całą ścianę lub jej część. Dzięki wielu częściom (dokładnie trzem), obraz staje się pełniejszy, możemy wyrazić nim więcej, a jednocześnie stworzyć wrażenie dodatkowej głębi, dzięki umiejętnemu rozmieszczeniu poszczególnych elementów tryptyku. Plakaty jako obrazy do salonu w formie tryptyku to pomysł wart uwagi w przypadku wnętrz w stylu loft. Ponieważ jednak ilość plakatów może tu nieco zachwiać loftowy umiar, warto zwrócić uwagę, aby prezentowały one zdjęcia pełne przestrzeni, światła i jasnych barw.

Czytaj także:
09.05.2024

Jak poprawić jakość zdjęcia na messenger?

Aby zachować wysoką jakość zdjęć przesyłanych przez facebook i messenger, należy zadbać o odpowiednią kompresję. Gdy użytkownik chce wysłać zdjęcie z smartfonu, powinien ustawić 2048 pikseli na dłuższy bok. Przed wysłaniem warto zmniejszyć rozmiar zdjęcia, aby uniknąć utraty jakości.

09.05.2024

Sposoby na wykorzystanie dużych zdjęć - Pomysły na zdjęcia w dużym formacie

Zastanawiałeś się kiedyś, jak można wykorzystać duże zdjęcia w swoim domu? Możesz wyeksponować ulubione portrety w czarno-białej oprawie lub stworzyć eksponować pejzaż na ścienne fotoobrazy. Przy minimalistycznej aranżacji wnętrz duże zdjęcia mogą podkreślić głębię twojego domu.

29.04.2024

Prezent na roczek dla chłopca i dziewczynki - Co będzie trafionym prezentem?

Wybór prezentu na roczek dla dziecka może być wyjątkowo trudny, ale nie martw się! W tym artykule przedstawimy Ci wiele pomysłów na prezenty dla roczniaka oraz porady, jak wybrać trafiony prezent, który ucieszy zarówno malucha, jak i jego rodziców.