Plakaty do salonu w stylu loft

Cechami charakterystycznymi stylu loft są umiar, przestrzeń i światło. W tej sytuacji każdy dodatek, każda dekoracja powinna być bardzo przemyślana i wyważona, aby nie zburzyć specyficznego klimatu loftowego. Czy jest to miejsce na obrazy do salonu? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

Plakaty do salonu w stylu loft

Styl loft to jeden z bardziej efektownych, a jednocześnie skromnych, zaliczanych do współczesnych modernistycznych stylów aranżacyjnych. Wnętrze takie nawiązuje do pomieszczeń poprzemysłowych, a świetnie w tej aranżacji sprawdza się salon.

Surowo – plakatowo

Salon w stylu loft stawia nam wiele wyzwań, spośród których głównym jest powściągliwość aranżacyjna. Dlatego decydując się na obrazy do salonu w takim stylu, warto przede wszystkim zastanowić się nad samą formą dekoracji. Świetnie oddającymi nastrój wnętrz poprzemysłowych są plakaty – proste i czyste w formie i przekazie. I takich dodatków powinniśmy trzymać się w salonie w stylu loft. Bez zbędnych elementów dekoracyjnych, plakat zawieszony na ścianie, w antyramie lub bez, oddający nastrój pomieszczenia, pozwoli poczuć się w nim jak w starej, nieczynnej fabryce – bo przecież o to chodzi, prawda? A w tle tańczące płomienie w modernistycznym kominku wbudowanym w ścianę ozdobioną płytkami imitującymi cegłę… To prawdziwa kwintesencja stylu loft.

Przestrzeń kluczem do sukcesu

Do sukcesu w aranżacji oczywiście. Aby ową przestrzeń zyskać lub podkreślić, warto sięgnąć po ciekawy zabieg nieco żonglujący perspektywą. Chodzi o tryptyki – obrazy składające się z wielu części, którymi ozdobić możemy całą ścianę lub jej część. Dzięki wielu częściom (dokładnie trzem), obraz staje się pełniejszy, możemy wyrazić nim więcej, a jednocześnie stworzyć wrażenie dodatkowej głębi, dzięki umiejętnemu rozmieszczeniu poszczególnych elementów tryptyku. Plakaty jako obrazy do salonu w formie tryptyku to pomysł wart uwagi w przypadku wnętrz w stylu loft. Ponieważ jednak ilość plakatów może tu nieco zachwiać loftowy umiar, warto zwrócić uwagę, aby prezentowały one zdjęcia pełne przestrzeni, światła i jasnych barw.

Czytaj także:
27.11.2023

Pomysły na prezenty na święta 2023. Obrazy na płótnie z własnym zdjęciem na święta - najlepszy pomysł na prezent świąteczny

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas magicznej atmosfery, ale również okazja do wyrażenia miłości i troski poprzez wyjątkowe prezenty. Wybór idealnego upominku potrafi jednak być wyzwaniem, zwłaszcza gdy chcemy, aby był on nie tylko piękny, ale i w pełni dopasowany do odbiorcy.

23.11.2023

Czarno biały oraz: Czarne i białe arcydzieła na płótnie- Sztuka Dekoracji

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie wrażenie mogą zrobić czarno-białe obrazy na płótnie w Twoim wnętrzu? Czarne i białe kompozycje to nie tylko klasyczny wybór, ale także sposób na wprowadzenie elegancji i wyrafinowania do każdego pomieszczenia.

23.11.2023

Obraz Góry na Płótnie: Przegląd Piękna Krajobrazu Górskiego

W artykule tym odkryjemy fascynujący świat obrazów gór na płótnie, przyjrzymy się różnym stylom, motywom, oraz dowiecie się, dlaczego warto wprowadzić ten niepowtarzalny element do swojej przestrzeni. Przygotuj się na podróż przez malownicze krajobrazy górskie!