Plakat w garderobie – stwórz gustowne wnętrze małym kosztem

Garderoba to pomieszczenie, czy też jego część, które marzy się większości kobietom – najbardziej taka rodem wprost z amerykańskich filmów o miliarderach i rodzinach królewskich.

Plakat w garderobie – stwórz gustowne wnętrze małym kosztem

Obszerne pomieszczenie pełne półek, wieszaków i szuflad zapełnionych po brzegi odzieżą, obuwiem i biżuterią to tymczasem, ze względu na ograniczone powierzchnie mieszkań wielu z nas, tylko marzenie. Garderoba nie musi być jednak duża, żeby była efektowna i spełniała marzenia o funkcjonalności. Wystarczy wprowadzić do nie dodatek aranżacyjny, na przykład obrazy wieloczęściowe, i efekt niepowtarzalnego wnętrza osiągnięty!

W garderobie – plakat czy plakaty

To pytanie wbrew pozorom nie jest błahe. Pomijając kwestię miejsca, jakim dysponujemy, w grę wchodzi również charakter wnętrza, jaki chcemy osiągnąć. Czy zależy nam na skromnym i przytulnym wystroju podkreślającym naszą osobowość? A może wolimy aranżacje z przytupem i będąc w garderobie chcemy poczuć się jak na wybiegu dla modelek? W pierwszym przypadku wystarczy pojedynczy plakat, który albo wpisze się w funkcjonalność garderobianej przestrzeni, albo stworzy w niej personalny klimat. Z kolei w przypadku drugim najlepiej sprawdzą się obrazy wieloczęściowe imitujące na przykład rewię mody. Taki zabieg może dodatkowo optycznie powiększyć przestrzeń garderoby i dać ciekawe narzędzie do zabawy perspektywą. A może masz w swojej kolekcji fotografii jakieś własne pozowane zdjęcie, które mogłoby sprawdzić się w tej roli?

Oświetlenie plakatu w garderobie

I tu dochodzimy do kwestii nieco problematycznej. Cały bowiem szkopuł w tym, że oświetlenie w garderobie jest zwykle nieco ograniczone. Ze względu na funkcjonalność warto w tym pomieszczeniu postawić raczej na oświetlenie punktowe, do którego z kolei umiejscowienie plakatu raczej musimy dostosować. A może by nieco samą garderobę przearanżować tak, by uzyskać miejsce dla efektownie oświetlonego plakatu? A może gdzieś w miejscu zlewania się ze sobą snopów światła z dwóch żarówek znajdzie się nisza idealna dla klimatycznej fotografii, może tam właśnie tryptyki będą wyglądać najlepiej? Półcień to też dobre światło dla zdjęcia, które samo w sobie ma być raczej tłem, niż pierwszym planem.

Czytaj także:
27.11.2023

Pomysły na prezenty na święta 2023. Obrazy na płótnie z własnym zdjęciem na święta - najlepszy pomysł na prezent świąteczny

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas magicznej atmosfery, ale również okazja do wyrażenia miłości i troski poprzez wyjątkowe prezenty. Wybór idealnego upominku potrafi jednak być wyzwaniem, zwłaszcza gdy chcemy, aby był on nie tylko piękny, ale i w pełni dopasowany do odbiorcy.

23.11.2023

Czarno biały oraz: Czarne i białe arcydzieła na płótnie- Sztuka Dekoracji

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie wrażenie mogą zrobić czarno-białe obrazy na płótnie w Twoim wnętrzu? Czarne i białe kompozycje to nie tylko klasyczny wybór, ale także sposób na wprowadzenie elegancji i wyrafinowania do każdego pomieszczenia.

23.11.2023

Obraz Góry na Płótnie: Przegląd Piękna Krajobrazu Górskiego

W artykule tym odkryjemy fascynujący świat obrazów gór na płótnie, przyjrzymy się różnym stylom, motywom, oraz dowiecie się, dlaczego warto wprowadzić ten niepowtarzalny element do swojej przestrzeni. Przygotuj się na podróż przez malownicze krajobrazy górskie!