Plakat w garderobie – stwórz gustowne wnętrze małym kosztem

Garderoba to pomieszczenie, czy też jego część, które marzy się większości kobietom – najbardziej taka rodem wprost z amerykańskich filmów o miliarderach i rodzinach królewskich.

Plakat w garderobie – stwórz gustowne wnętrze małym kosztem

Obszerne pomieszczenie pełne półek, wieszaków i szuflad zapełnionych po brzegi odzieżą, obuwiem i biżuterią to tymczasem, ze względu na ograniczone powierzchnie mieszkań wielu z nas, tylko marzenie. Garderoba nie musi być jednak duża, żeby była efektowna i spełniała marzenia o funkcjonalności. Wystarczy wprowadzić do nie dodatek aranżacyjny, na przykład obrazy wieloczęściowe, i efekt niepowtarzalnego wnętrza osiągnięty!

W garderobie – plakat czy plakaty

To pytanie wbrew pozorom nie jest błahe. Pomijając kwestię miejsca, jakim dysponujemy, w grę wchodzi również charakter wnętrza, jaki chcemy osiągnąć. Czy zależy nam na skromnym i przytulnym wystroju podkreślającym naszą osobowość? A może wolimy aranżacje z przytupem i będąc w garderobie chcemy poczuć się jak na wybiegu dla modelek? W pierwszym przypadku wystarczy pojedynczy plakat, który albo wpisze się w funkcjonalność garderobianej przestrzeni, albo stworzy w niej personalny klimat. Z kolei w przypadku drugim najlepiej sprawdzą się obrazy wieloczęściowe imitujące na przykład rewię mody. Taki zabieg może dodatkowo optycznie powiększyć przestrzeń garderoby i dać ciekawe narzędzie do zabawy perspektywą. A może masz w swojej kolekcji fotografii jakieś własne pozowane zdjęcie, które mogłoby sprawdzić się w tej roli?

Oświetlenie plakatu w garderobie

I tu dochodzimy do kwestii nieco problematycznej. Cały bowiem szkopuł w tym, że oświetlenie w garderobie jest zwykle nieco ograniczone. Ze względu na funkcjonalność warto w tym pomieszczeniu postawić raczej na oświetlenie punktowe, do którego z kolei umiejscowienie plakatu raczej musimy dostosować. A może by nieco samą garderobę przearanżować tak, by uzyskać miejsce dla efektownie oświetlonego plakatu? A może gdzieś w miejscu zlewania się ze sobą snopów światła z dwóch żarówek znajdzie się nisza idealna dla klimatycznej fotografii, może tam właśnie tryptyki będą wyglądać najlepiej? Półcień to też dobre światło dla zdjęcia, które samo w sobie ma być raczej tłem, niż pierwszym planem.

Czytaj także:
09.05.2024

Jak poprawić jakość zdjęcia na messenger?

Aby zachować wysoką jakość zdjęć przesyłanych przez facebook i messenger, należy zadbać o odpowiednią kompresję. Gdy użytkownik chce wysłać zdjęcie z smartfonu, powinien ustawić 2048 pikseli na dłuższy bok. Przed wysłaniem warto zmniejszyć rozmiar zdjęcia, aby uniknąć utraty jakości.

09.05.2024

Sposoby na wykorzystanie dużych zdjęć - Pomysły na zdjęcia w dużym formacie

Zastanawiałeś się kiedyś, jak można wykorzystać duże zdjęcia w swoim domu? Możesz wyeksponować ulubione portrety w czarno-białej oprawie lub stworzyć eksponować pejzaż na ścienne fotoobrazy. Przy minimalistycznej aranżacji wnętrz duże zdjęcia mogą podkreślić głębię twojego domu.

29.04.2024

Prezent na roczek dla chłopca i dziewczynki - Co będzie trafionym prezentem?

Wybór prezentu na roczek dla dziecka może być wyjątkowo trudny, ale nie martw się! W tym artykule przedstawimy Ci wiele pomysłów na prezenty dla roczniaka oraz porady, jak wybrać trafiony prezent, który ucieszy zarówno malucha, jak i jego rodziców.