Efekty graficzne na fotoobrazach

Wyobraź sobie, że Twoje zdjęcie, które chcesz zamienić w fotoobraz, jest po prostu idealne. Wręcz prosi się, by stworzyć z niego wielki fotowydruk i powiesić w salonie. Tło ładne, kadr dobrze oświetlony, a kolory — jak żywe!

Efekty graficzne na fotoobrazach

A co jeśli jest inaczej? Co jeśli konkretne zdjęcie wyjątkowo lubisz, ale fotka jakaś taka zamglona? Nic straconego. Przy projektowaniu idealnych fotoobrazów, z nieidealnego zdjęcia, z pomocą przychodzą efekty graficzne.  

Efekt Vintage

 
To celowe postarzenie cyfrowego zdjęcia, żeby wyglądało jak to zrobione aparatem analogowym. Charakterystyczna dla zdjęć vintage jest sepia, czyli brązowo-beżowe zabarwienie. Czasem na takich starych fotografiach zauważyć możemy plamki albo odbarwienia, co jest normalne. Bawełniane płótno, z którego wykonany jest fotowydruk, imituje prawdziwy obraz malarski, co jeszcze bardziej wzmocni efekt vintage. Możesz sprezentować taki obraz na płótnie sobie lub bliskim, na przykład jako ślubna pamiątka. Takim prezentem z pewnością zachwycisz nie tylko fanów retro.


Efekt ołówkowy (pencil)

 
Efekt ołówkowy to nic innego jak cyfrowe zdjęcie zamienione w szkic. Na pewno chociaż raz widziałeś w swoim życiu ulicznego artystę, który ze drobną opłatą, w parę minut tworzył czyjś portret. Może nawet miałeś okazję być modelem takiego ulicznego twórcy. Jeśli nie, nic straconego. Taki efekt możesz z łatwością stworzyć na fotoobrazie. Fotowydruk, który jest drukowany na płótnie, wzmocni artystyczny charakter. Możesz opowiadać swoim gościom, że obraz ten namalował pewien wybitny artysta z Włoch, który zaczepił Cię podczas wycieczki. Gwarantujemy, że nikt się nie zorientuję, że nieco przerysowałeś prawdę o wiszącym w salonie obrazie ;)

 


Podmiana tła


Każdy z nas ma takie zdjęcie, na którym wyszedł wyjątkowo dobrze, ale… w tle mistrz drugiego z głupią miną. Albo koszmarny bałagan, albo po prostu niechciany tłum turystów. Mogło być prawie idealne, lecz mówi się trudno. Nic bardziej mylnego! Dzięki podmianie tła możesz uzyskać naturalny efekt i wydrukować fotoobraz perfekcyjny w każdym calu.

 


Black&white (czarno-biały)


 
Tutaj sprawa jest bardzo prosta: kolorowe zdjęcie zamieniamy w czarno biały wydruk na płótnie. Taki fotoobraz nabiera od razu elegancji, przez co idealnie wpasuje się w każde wnętrze. Połączenie czerni i bieli jest ponadczasowe. Zatem jeśli chcesz, aby fotoobraz do biura albo salonu, był jedynie dodatkiem i nie skupiał na sobie całej uwagi odbiorcy, wybierz efekt black&white. 

 


Renowacja zdjęcia


Stare zdjęcia mają swój niepowtarzalny klimat i często dużą wartość sentymentalną dla ich posiadacza. Pewnie dlatego tak wiele osób decyduje się na renowację starej fotki i zamianę w elegancki i trwały fotowydruk. Niestety upływ czasu robi swoje. Takie fotografie mogą być wyblakłe albo mocno zniszczone. Na szczęście nowoczesna technologia pozwala na ich odświeżenie, a Ty możesz cieszyć się fotowydrukiem ze starego zdjęcia przez kolejne pokolenia.


Retusz zdjęcia


Nie oszukujmy się, odpowiednia obróbka z dobrej fotografii może zrobić doskonałą. Mamy opcję poprawić kontrast, jasność, dodać cienie albo usunąć pryszcza na czole. Drukując fotoobraz na płótnie chcesz zapewne ozdobić nim wnętrze i patrzeć będzie na niego wiele par oczu. Nic zatem dziwnego, że chcesz wyglądać idealnie. Retusz zdjęcia i drobna poprawa, pomoże osiągnąć zachwycający efekt.


Soft dream


Efekt ten najprościej opisać jako zamglony, ale nie jest to do końca trafne określenie. Zdjęcie jest co prawda nieco rozmyte, kontrast jest niewielki, ale fotografia nadal jest wyraźna. Efekt ma sprawiać wrażenie, że zdjęcie zostało zrobione pod słońce, a jego promienie nadały obrazowi mlecznego wykończenia. Niemniej jednak krawędzie są wyraźne na tyle, że bez problemu rozpoznać możemy postacie na zdjęciu. Fotowydruk z efektem soft dream nabiera marzycielskiego, surrealistycznego wyrazu, dlatego szczególnie dobrze wygląda na romantycznych fotografiach przedstawiających pary. 

Czytaj także:
09.05.2024

Jak poprawić jakość zdjęcia na messenger?

Aby zachować wysoką jakość zdjęć przesyłanych przez facebook i messenger, należy zadbać o odpowiednią kompresję. Gdy użytkownik chce wysłać zdjęcie z smartfonu, powinien ustawić 2048 pikseli na dłuższy bok. Przed wysłaniem warto zmniejszyć rozmiar zdjęcia, aby uniknąć utraty jakości.

09.05.2024

Sposoby na wykorzystanie dużych zdjęć - Pomysły na zdjęcia w dużym formacie

Zastanawiałeś się kiedyś, jak można wykorzystać duże zdjęcia w swoim domu? Możesz wyeksponować ulubione portrety w czarno-białej oprawie lub stworzyć eksponować pejzaż na ścienne fotoobrazy. Przy minimalistycznej aranżacji wnętrz duże zdjęcia mogą podkreślić głębię twojego domu.

29.04.2024

Prezent na roczek dla chłopca i dziewczynki - Co będzie trafionym prezentem?

Wybór prezentu na roczek dla dziecka może być wyjątkowo trudny, ale nie martw się! W tym artykule przedstawimy Ci wiele pomysłów na prezenty dla roczniaka oraz porady, jak wybrać trafiony prezent, który ucieszy zarówno malucha, jak i jego rodziców.