Diabeł tkwi w szczegółach, czyli minimalistyczne fotowydruki

Czasem bywa tak, że mniej znaczy więcej. Coraz większą popularność zdobywają foto obrazy przedstawiające minimalistyczne motywy i wzory. Nic w tym dziwnego — to najszybszy i najprostszy sposób na dodanie do wnętrza nowoczesności i stworzenia ciekawej kompozycji przyciągającej wzrok, ale i pobudzającej zmysły. 

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli minimalistyczne fotowydruki

Jedna linia, wiele znaczeń.

Grafiki w stylu one line, w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego „jedna linia", to niezwykle artystyczne przedstawienie jakiejś postaci. Najczęściej charakteryzują się one tylko konturem, który czasem wymaga od odbiorcy skupienia i wyobraźni, by dostrzec konkretne kształty. Nieoczywisty przekaz dodatkowo podkreśli artystyczny styl takiego plakatu lub foto obrazu i z pewnością wzbudzi różne emocje wśród podziwiających. Postacie kobiece, twarze, czy para kochanków to najpopularniejsze motywy, niemniej jednak artyści wykorzystują również inspiracje zwierzęce lub kwiatowe. Dzięki temu uzyskasz romantyczny i elegancki styl w każdym wnętrzu, szczególnie w sypialni i salonach beauty przeznaczonych dla Pań. Nasze propozycje w stylu one line znajdziesz TUTAJ

Czarno na białym.

Czarno białe wydruki na płótnie to ponadczasowe, stylowe dekoracje, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Czerń i biel łatwo połączyć z innymi obrazami i dekoracjami, stąd doskonale wpasują się w salon, sypialnię, a nawet biuro. Wręcz trudno o aranżacyjny błąd, bo czerń i biel, w swej prostocie, to ponadczasowy i bardzo elegancki duet. Możesz stworzyć całą galerię pozbawioną barw plakatów lub zestawić czarno białe wydruki na przykład z kolorową ramą. Takie niebanalne połączenie przyciągnie wzrok i nada wnętrzu nonszalancji. Wybierając motyw minimalistyczny, w czarno białej wersji, dodasz do swojego wnętrza odrobinę melancholijnego, pełnego spokojnego klimatu. Zainspiruj się TUTAJ

Słowem w sedno. 

To jasne, że słowa mają moc i mogą szybko poprawić nastrój i samopoczucie. Dlatego też bardzo popularne stały się, w ostatnim czasie, plakaty z motywacyjnymi cytatami. Pozytywna myśl filozoficzna, albo nawet jedno słowo, nadrukowane na płótnie i powieszone na ścianie, na pierwszy rzut oka może wyglądać niewinnie, wręcz nudno. Nic bardziej mylnego! Taka skromna forma kryje za sobą wielki przekaz i może okazać się pomocna w najmniej spodziewanym momencie. Minimalistyczny foto obraz z ulubionym cytatem, zawieszony w sypialni, doda do wnętrza indywidualnego stylu i pomoże wstać z łóżka, gdy za oknem plucha i zawierucha. Pokrzepiający plakat w siłowni, „patrzący się" znad bieżni, doda kopa do działania równie mocno niczym prywatny trener personalny. Takie motywy to nie tylko modna dekoracja, ale codzienna dawka pozytywnej energii i motywacji. 

 

Czytaj także:
09.05.2024

Jak poprawić jakość zdjęcia na messenger?

Aby zachować wysoką jakość zdjęć przesyłanych przez facebook i messenger, należy zadbać o odpowiednią kompresję. Gdy użytkownik chce wysłać zdjęcie z smartfonu, powinien ustawić 2048 pikseli na dłuższy bok. Przed wysłaniem warto zmniejszyć rozmiar zdjęcia, aby uniknąć utraty jakości.

09.05.2024

Sposoby na wykorzystanie dużych zdjęć - Pomysły na zdjęcia w dużym formacie

Zastanawiałeś się kiedyś, jak można wykorzystać duże zdjęcia w swoim domu? Możesz wyeksponować ulubione portrety w czarno-białej oprawie lub stworzyć eksponować pejzaż na ścienne fotoobrazy. Przy minimalistycznej aranżacji wnętrz duże zdjęcia mogą podkreślić głębię twojego domu.

29.04.2024

Prezent na roczek dla chłopca i dziewczynki - Co będzie trafionym prezentem?

Wybór prezentu na roczek dla dziecka może być wyjątkowo trudny, ale nie martw się! W tym artykule przedstawimy Ci wiele pomysłów na prezenty dla roczniaka oraz porady, jak wybrać trafiony prezent, który ucieszy zarówno malucha, jak i jego rodziców.