Czarno białe fotoobrazy do każdego wnętrza

Czarno białe wydruki na płótnie cieszą się od lat dużą popularnością. Choć z naukowego punktu widzenia czerń i biel to nie kolory, to mimo wszystko mówi się o obrazach w biało-czarnym kolorze. Można też przecież uważać czarny lub biały właśnie za swój ulubiony kolor.

Czarno białe fotoobrazy do każdego wnętrza

Ba! Mają nawet przypisane znaczenia: czerń jest elegancka i dodaje powagi. Biel to symbol niewinności i czystości. Zaś połączenie tych dwóch, na przykład na fotoobrazie, daje niepowtarzalny efekt. 

Czarny i biały nie jedno ma imię.

Gdy decydujesz się na czarno-biały fotowydruk do salonu albo sypialni, wbrew pozorom masz szerokie pole do popisu. Czerń i biel mają różne odcienie albo jak kto woli, temperaturę. Możesz zaprojektować fotoobraz na płótnie z mocnym kontrastem. Wtedy czerń będzie czarna niczym smoła a biel śnieżnobiała. Możesz również nieco złagodzić to połączenie i szarawe odcienie czarnego połączyć z tłem w kolorze ecru. Tak naprawdę to wszystko zależy od Twojej wizji i preferencji, bo fotowydruki na płótnie mogą być personalizowane. 

Kropla koloru.

A może jednak kolor? Ale tylko troszkę, tak ciut. Żaden problem! Twój idealny obraz na płótnie z własnego zdjęcia można dopasować tak, by większość była czarno-biała, ale jeden element w kolorze. Możesz wykorzystać do tego edytor zdjęć albo napisać do naszej bobrazowej ekipy o pomoc i zrobią to za Ciebie. Zanim zdecydujesz się na wydruk na płótnie, poczuj się jak dekorator wnętrz. Próbuj różnych kolorystycznych kombinacji i formatów. Oprócz tego, że tworzysz nowoczesną ozdobę do wnętrza, jaką jest fotoobraz, to możesz przez chwilę poczuć się jak artysta.

Gdzie pasują czarno białe fotoobrazy?

Odpowiedź jest dość oczywista — wszędzie. Dlaczego? Czarno białe zdjęcia na płótnie uznawane są za eleganckie i nowoczesne. Połączenie tych dwóch kolorów ma w sobie po prostu coś wyjątkowego i fascynującego. Co więcej, taki fotoobraz dopasujesz do każdego wnętrza. Dodatkowy kolor na różowej ścianie salonu kosmetycznego nie jest konieczny. Wtedy czarno-białe wydruki wpasują się idealnie. Podobnie, gdy chcesz w biurze zachować umiar i estetykę, by nie rozpraszać się podczas pracy. Albo gdy Twoja sypialnia to oaza spokoju zachowana w minimalistycznym stylu i bez barw. 

Niby jeden a trzy. 

Obawiasz się, że czarno białe fotowydruki mogą być nudne? Postaw na format, a konkretniej na tryptyk. To fotoobraz jakby pocięty na kawałki i podzielony na trzy części. Może być nawet taki o nieregularnych kształtach, gdzie środkowa część jest wyraźnie większa (dłuższa) niż te po bokach. Mogą to być trzy różne obrazy, które zestawione obok siebie opowiedzą jakąś historię. Takie fotoobrazy wieloczęściowe są coraz popularniejsze i zwykle zdobią nowoczesne wnętrza.

 

Czytaj także:
09.05.2024

Jak poprawić jakość zdjęcia na messenger?

Aby zachować wysoką jakość zdjęć przesyłanych przez facebook i messenger, należy zadbać o odpowiednią kompresję. Gdy użytkownik chce wysłać zdjęcie z smartfonu, powinien ustawić 2048 pikseli na dłuższy bok. Przed wysłaniem warto zmniejszyć rozmiar zdjęcia, aby uniknąć utraty jakości.

09.05.2024

Sposoby na wykorzystanie dużych zdjęć - Pomysły na zdjęcia w dużym formacie

Zastanawiałeś się kiedyś, jak można wykorzystać duże zdjęcia w swoim domu? Możesz wyeksponować ulubione portrety w czarno-białej oprawie lub stworzyć eksponować pejzaż na ścienne fotoobrazy. Przy minimalistycznej aranżacji wnętrz duże zdjęcia mogą podkreślić głębię twojego domu.

29.04.2024

Prezent na roczek dla chłopca i dziewczynki - Co będzie trafionym prezentem?

Wybór prezentu na roczek dla dziecka może być wyjątkowo trudny, ale nie martw się! W tym artykule przedstawimy Ci wiele pomysłów na prezenty dla roczniaka oraz porady, jak wybrać trafiony prezent, który ucieszy zarówno malucha, jak i jego rodziców.